• Wpisów: 21
  • Średnio co: 41 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 13:57
  • Licznik odwiedzin: 12 605 / 917 dni
 
life.isfun22
 
Witam wszystkich w pierwszym wpisie w 2017 roku!!!
Nie było mnie tu przez jakiś czas i się stęskniłam :*
Z racji tego że niektórzy już zaczęli ferie zimowe a niektórzy dopiero za tydzień(w tym ja)jest to dobry czas aby polecić wam moje ukochanie filmy na wieczór.
Kolejność jest przypadkowa tym razem nie robiłam żadnego rankingu wszystkie bardzo lubię i mam nadzieje że was też jakiś zainteresuje.


“Diabeł ubiera się u Prady”


Andrea jest świeżo po studiach dziennikarskich i pragnie rozpocząć pracę, najlepiej w magazynie The New Yorker.Dostaje ona pracę,za którą "miliony dziewczyn dałoby się zabić".Staje oko w oko z redaktor naczelną ekskluzywnego pisma o modzie Runway –Mirandą Priestly,która zniechęcona przykrymi doświadczeniami z poprzednimi,ładnymi,lecz niezbyt rozumnymi asystentkami, postanawia przyjąć Andreę – dziewczynę bez gustu,jednak wraz z upływem czasu zdaje sobie sprawę, że potrafi wszystkim udowodnić swoją determinację. Z pomocą kolegi z pracy, Nigela,staje się równa tym wszystkim dziewczynom, które podziwiała, po raz pierwszy przekraczając próg redakcji Runwaya.
ad05bcbe-aa7f-11e2-995f-0025b511229e.jpg

“Podróż na sto stóp”


Po tragicznym zdarzeniu w Mumbaju rodzina Kadam która od lat prowadziła rodzinną restauracje przenosi się do Europy,najpierw osiadając w Londynie,a następnie w uroczej miejscowości na południu Francji.Gdy przybysze otwierają skromny lokal na przeciwko luksusowej restauracji Madame Malory.Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają,że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem co nie odpowiada Pani Malory.
Ten film polecam w szczególności,jest cudowny i radze przed obejrzeniem zrobić coś do jedzenia :D
45043_3.jpg

“Blue Jasmine”


Jeanette Francis prowadzi szczęśliwe i beztroskie życie w Nowym Jorku,u boku bogatego męża Hala,doradcy finansowego. Gdy wychodzi na jaw że on od lat okradał swoich klientów,wybucha skandal.W jednej chwili Jasmine traci wszystko.Wyjeżdża więc do San Francisco,do siostry. Ginger,kasjerka sklepowa niechętnie ją przyjmuje.Tym bardziej,że były mąż Ginger,Augie stracił niedawno przez Hala oszczędności życia.Zdruzgotana Jasmine zapija środki uspokajające wódką i bez skutku próbuje znaleźć pracę.Któregoś dnia poznaje przystojnego dyplomatę Dwighta.
cate_blue.jpg

“Siostry”


Maggie i Rosse Feller są siostrami,jednak nic poza nazwiskiem i numerem buta ich nie łączy.Maggie, młodsza siostra z trudem ukończyła szkołę średnią.Jest przekonana,że w życiu ważniejsza jest uroda niż wiedza.Wdaje się w przelotne romanse,nie ma pracy i mieszka u znajomych.Jej całkowitym przeciwieństwem jest siostra.Rose skończyła z wyróżnieniem studia na prestiżowym uniwersytecie i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Filadelfii.Żyje dla pracy, zmaga się z nadwagą i uwielbia kupować buty.Gdy Maggie ląduje w łóżku z narzeczonym siostry, wybucha między nimi wojna.
8ed93e477b170cc4617d954b7840.1000.jpg

“Dziewczyna z pociągu”


Rachel,30-letnia mieszkanka Londynu codziennie o godz.8:04 wsiada do pociągu i każdego dnia pokonuje tę samą trasę.Codziennie przygląda się też z okna stojącemu przy torach domowi numer 15 i jego szczęśliwym, pięknym lokatorom.Jeszcze niedawno sama mieszkała w identycznym domu kawałek dalej,sama była szczęśliwa.Jeszcze niedawno jeździła tędy do pracy z której ją wyrzucono za alkoholową awanturę. Pewnego dnia widzi swą piękną sąsiadkę z domu numer 15 w objęciach kogoś obcego, jest nią głęboko rozczarowana i postanawia przyjrzeć się Megan dokładniej.Wkrótce dziewczyna znika bez śladu.
1390.jpg

“Szczęściarz”


Żołnierz marines,sierżant Logan Thibault powraca z kilkuletniej misji w Iraku.Z powodu znalezionej podczas misji fotografii,podejmuje decyzję o odnalezieniu kobiety ze zdjęcia.Po pewnym czasie udaje mu się dowiedzieć że poszukiwaną przez niego dziewczyną jest Beth,która wraz z rodziną prowadzi schronisko dla zwierząt. Pomimo początkowej nieufności, między Loganem a dziewczyną zaczyna iskrzyć. Niestety,gdy prawda wychodzi na jaw, rozpoczyna się splot wydarzeń, który nie sprzyja ich uczuciu.
0004C8VLSCBL1EVB-C322-F4.jpg

“Czarny łabędź”


Nowojorska opera wystawia balet Jezioro łabędzie. Reżyser Thomas Leroy decyduje się na zastąpienie dotychczasowej primabaleriny Beth MacIntyre młodszą baletnicą Niną.Nina mieszka wraz ze swoją despotyczną matką Ericą byłą tancerką zespołu.
Koncepcja reżyserska zakłada granie przez primabalerinę dwóch ról:niewinnej Białej łabędzicy oraz zmysłowej Czarnej łabędzicy.Nieoczekiwanie Ninie wyrasta konkurentka w postaci zdolnej Lily.Nina idealnie pasuje do Białej łabędzicy, natomiast Lily stworzona jest do roli Czarnej łabędzicy.Rywalizacja tancerek zmieni się nieoczekiwanie w dziwną relację.
natalie-portman-w-filmie-czarny-labedz-76564.jpg

“Wilk z Wall Street”


Wilk jest profesjonalnym i zawodowym nałogowcem.Konsumuje bez opamiętania,spazmatycznie korzystając z uroków życia w kolejnych paroksyzmach zachłanności. Na trupach swoich poprzedników, wzmocniony porażką młody Jordan sączy swój wielki sen do głów współpracowników. Kiedy do nich przemawia, jest wizjonerem, prorokiem, który trzyma w ręku mapę do Ziemi Obiecanej. Nie kłamie. Naprawdę wierzy w to, że wszystko co należy zrobić, to bezustannie sięgać, bez względu na konsekwencje.
Wilk3.jpg

“Służące”


Stan Missisipi  lata 60. Skeeter , niepokorna dziewczyna z dobrego domu, marzy o karierze pisarki. Postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą jednej z białych rodzin, łamiąc panujące wówczas niezwykle surowe zasady. Naraża nie tylko dobre imię wielu osób, ale nawet ich życie. Czy znajdzie w sobie odwagę, by zdemaskować obłudę mieszkańców i odmienić tym samym los czarnoskórej mniejszości?
CZPktkpTURBXy8yNDI4YWMzZmZkOGE5NDhjYjk5MGYzYzY1MDYwMTEyYi5qcGeSlQMAHM0FeM0DE5MFzQMgzQHC.jpg


~Zanitka✳

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego