• Wpisów: 21
  • Średnio co: 39 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 13:57
  • Licznik odwiedzin: 12 429 / 859 dni
 
life.isfun22
 
Nareszcie wracam z zastrzykiem pozytywnej energii i nowymi pomysłami.

Wraz z nadejściem wiosny zawitał u mnie optymizm,aż chcę się wychodzić na powietrze patrzeć jak natura budzi się od nowa do życia.Niestety pogoda nas nie rozpieszcza,u mnie dziś nawet nieźle,słoneczko świeci ale jedyny minus to straszny wiatr.Gdyby nie on było by idealnie.

*********

Dziś przychodzę do was z wpisem o tym jak samemu zrobić świetne wiosenne dekoracje do pokoju lub innego pomieszczenia w waszym domku.

Sama zrobiłam niektóre z tych ozdób i muszę przyznać że mają niesamowitą artystyczną dusze a do tego wyglądają pięknie i bardzo się wyróżniają.

Dobra nie przedłużając zacznijmy.
may.jpg

1.LITERKA
PRZYGOTOWANIE: Na tekturowym kartonie rysujecie literę którą chcecie ozdobić.Może być ona w 3D albo płaska to już zależy od was.
Są dwa sposoby ozdabiana litery.Pierwszy i myślę że łatwiejszy i bardziej popularny to przyklejenie na całą powierzchnie litery sztucznych kolorowych kwiatków.
Drugi sposób to powpinanie srebrnych pinesek na całą powierzchnie.Ja mam akurat literkę zrobioną drugim sposobem ponieważ bardziej pasuje do białego pokoju.Możecie również poeksperymentować z brokatem.
d8ce249e35e5b90a02540606e36c8dbc.jpg

ddddddddddd.jpg

2.WAZON Z ŻARÓWKI
PRZYGOTOWANIE:Wykręcacie wszystko ze starej żarówki tak,aby zostało same szkło.Wlewacie wodę, albo nie,to zależy od was,możecie włożyć tam żywe bądź też zasuszone kwiaty.Ostatni element to sznurek,najlepiej gruby i stabilny,sami musicie owinąć go tak aby się trzymał.Możecie też zrobić podstawkę pod wazonik ,wtedy nie będzie wam potrzebny sznurek.
Wiszący-wazon-z-żarówki-1000x1505.jpg

sacscSXS.jpg

3.OZDOBNE BUTELKI
PRZYGOTOWANIE:Tutaj potrzeby wam będzie klej do decoupage (ok.14 zł). Szklaną butelkę pokrywamy farbą (najlepiej jasną) tak aby było maksymalne krycie.Wycinamy wzór który chcemy przykleić.Pamiętajcie o tym że nie przyklejamy całej serwetki tylko jedną warstwę ze wzorem.Przykładamy serwetkę do butelki i smarujemy powierzchnie klejem.
maxresdefault.jpg

4.PAPIEROWE KULE
PRZYGOTOWANIE:Myślę że obrazek mówi sam za siebie więc nie będę się tutaj zbędnie rozpisywać.Mogę ewentualnie napisać że takie kule najlepiej wyglądają kiedy mają różne odcienie tego samego koloru np.jasny róż,ciemniejszy,jeszcze ciemniejszy od poprzedniego.
stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_738944.jpg

5.GIRLANDA  Z BIBUŁY
PRZYGOTOWANIE:Kawałek bibuły (ok.20cmx30cm) poskładajcie tak aby powstał z niej długi prostokąt,nożyczkami rozcinajcie paski mniej więcej do połowy.Następnie rozwijamy arkusz i rolujemy bibułę tak aby powstała girlanda.Wiążemy końcówkę ozdobnym sznurkiem lub mocną nitką jeżeli nie chcecie aby było widać wiązanie.Pamiętajcie o tym aby zostawić małą pętle na sznurek lub wstążkę wzdłuż.
evsmash-1424435108-dsc-0038-jpg.jpg

papierowagirlanda_fredzle.jpg

6.OKRĄGŁY WACHLARZ
PRZYGOTOWANIE:Jest to jedno z najprostszych ozdób.Najlepiej z jednokolorowej serwetki zrobić 3 zwyczajne wachlarze.Potem skleić końce tak aby powstało koło.Możecie tym samym sposobem zrobić małe wachlarze i je skleić a potem zamocować na środek dużych,daje to niesamowity efekt.
mmmm.jpg

Mam nadzieje że dekoracje zainspirują was do pozytywnej zmiany w swoich czterech kątach.Myślę że wybrałam te najprostsze ozdoby,których przygotowanie zajmie wam nie wiele czasu a dużo radości.
Trzymajcie się <3
~Zanitka♥

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego